Badge Times winsplits splitsbrowser Progressographs
Pl
Name
Club
Time
M21L (6) 10.500 km 10 m 24 C
1 Michael Sprot
SYO
71:23
2 T Martland
MDOC
87:53
3 Martin
Smith
HALO
89:16
4 Steve
Tanner
RAFO
102:41
5 Max Guscott
HALO
104:38
6 Jon
Ready
HUOC
105:40
M35L (5) 8.300 km 10 m 21 C
1 David
Lawson
LEI
64:58
2 Dean
Field
MDOC
68:45
3 Phil
Martin
EPOC
73:25
4 Trevor Oades
HALO
88:04
5 Simon
Caldwell
IND
99:39
M40L (7) 8.300 km 10 m 21 C
1 Chris
Penny
AIRE
68:37
2 D Gourlay
LOG
70:20
3 Robert
Last
SYO
71:05
4 Stephen
Martin
NOC
78:19
5 Dave Rawling
HALO
105:14
6 Kim
Dent-Brown
HALO
125:56
Brian
Ward
HALO
mp
M45L (15) 6.700 km 10 m 19 C
1 Paul
Morris
NOC
49:31
2 D Downes
WCOC
57:12
3 David
Harrington AIRE
59:10
4 Martyn
Andrews
EBOR
60:34
5 Neil Harvatt
HALO
60:56
6 Eddie
Nicholson NOC
61:33
7 Ian
Wells
LEI
61:38
8 Mike
Saul
EPOC
67:12
9 Alan Poxon
MDOC
69:41
10 Allen
Banister
CLARO
73:51
11 Keith Streb
NOC
73:57
12 Robert
Parkinson NOC
76:16
13 Stuart Jenkinson
AIRE
83:56
14 Tim
Murphy
DEE
87:47
15 Pete
O'Connell
EBOR
91:31
M50L (17) 6.700 km 10 m 19 C
1 Frank
Kew
AIRE
56:20
2 Steven
Wood
EPOC
60:04
3 M D
Cox
AIRE
60:05
4 Martyn
Gill
AIRE
62:24
5 Paul
Taylor
CLOK
62:36
6 Gerry Symes
AIRE
64:35
7 Gerry Van Hee
AIRE
66:29
8 Geoffrey Hensman
CLARO
67:34
9 Keith MacDermott
EBOR
68:33
10 Roger
Smith
EBOR
68:34
11 John Fulwood
HALO
69:39
12 Bryan
Parkinson EPOC
70:24
13 Dave Offler
HALO
71:14
14 John
Batchelor
EBOR
71:19
15 Steve
Willis
EBOR
75:58
16 Eamon Prendergast
EBOR
86:48
Stuart Swalwell
DVO
mp
M55L (14) 5.800 km 10 m 16 C
1 Stephen
Wright
NOC
47:02
2 Ian
Couch
EPOC
54:12
3 John Helliwell
SYO
57:09
4 Mike
Smith
HALO
63:33
5 Brian
Slater
HALO
66:04
6 Simon
Ford
LEI
66:40
7 John Illingworth
EBOR
72:46
8 Doug
Scott
EBOR
73:11
9 Fred
Ross
AIRE
74:18
10 Malcolm
Humphrey
HALO
75:36
11 John Corden
EBOR
76:10
12 Malcolm Cottam
SYO
89:10
13 Frank
Appleton
CLARO
89:27
Stephen
Nichols EPOC
mp
M60L (11) 5.800 km 10 m 16 C
1 Bill Hyslop
EBOR
61:50
1 Rod
Shaw
EPOC
61:50
3 Michael
Wood
EPOC
65:05
4 Allen
Barnes
CLARO
67:01
5 Mike
Eccles
PFO
72:32
6 Michael
Calvert CLARO
73:51
7 Vernon
Davis
LEI
79:00
8 Anthony
Greenwood EPOC
80:10
9 John
Woodall
NOC
81:06
10 Ian
McMillan
EPOC
84:30
11 Jack Soper
AIRE
86:53
M65L (5) 4.800 km 10 m 14 C
1 Peter
Wells
EBOR
52:03
2 Guy Goodair
EPOC
60:26
3 Mark Tyszka
HALO
60:30
4 Ken Gregson
AIRE
67:05
5 David
Johnson
MDOC
96:45
M70L (4) 4.800 km 10 m 14 C
1 Ian
Campbell
CLOK
60:22
2 John Currey
EBOR
66:44
3 Dennis
Ellison
AIRE
85:17
4 Alan
Jones
NOC
108:01
M21S (12) 6.700 km 10 m 19 C
1 Timothy
Rose
AIRE
52:32
2 Lloyd Biddell
WCh
58:51
3 M.
Broadest
AIRE
61:17
4 Kevin
Walters
SYO
67:39
5 Alistair Tinto
EPOC
70:44
6 Paul
Beresford
SYO
71:18
7 Joseph
Lowe
LOK
72:18
8 Andrew Houlden
HALO
75:45
9 Richard Staincliffe
SHUOC
81:55
10 Rod
Smart
NOC
85:19
11 Alex
Carroll
SHUOC
94:41
Andrew Redfearn
IND
mp
M35S (5) 5.800 km 10 m 16 C
1 Mark
Thomson
FVO
61:02
2 Peter Udris
EBOR
67:22
3 Robert
Graham
EBOR
78:19
4 Neil Hallam
IND
99:20
5 David
Greenwood
EBOR
101:10
M40S (5) 5.800 km 10 m 16 C
1 Graham
Capper
EBOR
54:04
2 Dennis Hooton
EBOR
58:56
3 Dave
Heath
SYO
72:51
4 David
Needham
DVO
76:14
5 Michael Leake
EBOR
84:14
M45S (6) 4.800 km 10 m 14 C
1 Nev
Myers
EBOR
42:56
2 Ray Waight
SYO
49:43
3 Stephen
White
SYO
57:28
4 Chris Dicken
CLARO
57:51
5 Graham
Dawson
EBOR
81:11
6 Nick
Allan-Smith
HALO
95:07
M50S (8) 4.800 km 10 m 14 C
1 Pat Wherity
AIRE
51:06
2 Mike Ridealgh
EBOR
56:20
3 Steve
Beresford MDOC
57:03
4 Dave Binks
EBOR
57:22
5 Arthur
Clarke
CLARO
66:34
6 Chris Shovelton
CLARO
75:10
7 Ken Hutson
HALO
79:26
Robert
Page
EPOC
mp
M55S (5) 4.800 km 10 m 14 C
1 Peter
Watson
EBOR
56:43
2 John
Butler
SBOC
57:05
3 Michael
Rose
AIRE
65:09
4 A
Parker
AIRE
68:22
5 J
Holmes
EPOC
99:46
M60S (2) 4.300 km 12 C
1 John
Fountain
EBOR
63:04
2 Chris
March
AIRE
72:46
M70S (1) 4.300 km 12 C
1 Tom Crowston
HALO
131:37
W21L (2) 6.700 km 10 m 19 C
1 Amanda Crawshaw
EPOC
68:40
2 Rosie
Hart
SHUOC
77:22
W35L (1) 5.800 km 10 m 16 C
1 Julie Udris
EBOR
75:18
W40L (1) 5.800 km 10 m 16 C
1 Julie
Couch
EPOC
73:14
W45L (6) 4.800 km 10 m 14 C
1 Christine
Andrews
EBOR
52:46
2 Jane
Booker
NOC
60:10
3 Wendy
Taylor
CLOK
61:29
4 Jill Croskell
SYO
61:45
5 Suzanne
Adams
EBOR
65:34
6 Jill
Smith
HALO
69:37
W50L (9) 4.800 km 10 m 14 C
1 Christine
Roberts
EBOR
54:12
2 Lindsey Hensman
CLARO
56:01
3 Barbara
Willis
EBOR
58:33
4 Frances Prendergast
EBOR
60:04
5 Gill
Ross
AIRE
65:30
6 Ann
Smith
EBOR
68:46
7 Sheila
Smith
EBOR
71:09
8 Mary Carrick
HALO
75:09
9 Dorothy
Smith
HALO
80:27
W55L (4) 4.800 km 10 m 14 C
1 Jackie
Barnes
CLARO
67:43
2 Margaret
Fountain
EBOR
77:21
3 Dawn
Watson
EBOR
79:58
4 Sue
Chaney
HALO
118:06
W60L (2) 4.300 km 12 C
1 Pat Aspinall
EPOC
77:59
2 Judith Goodair
EPOC
80:15
W65L (3) 4.300 km 12 C
1 Jillian Currey
EBOR
58:51
2 Celia
Wells
EBOR
60:26
3 Gill
Milner
SYO
93:32
W70L (1) 4.300 km 12 C
1 Norah
Jones
NOC
89:20
W21S (4) 4.800 km 10 m 14 C
1 L.
Watson
AIRE
59:38
2 Helen
Smith
HALO
66:06
3 Nicola
Gill
AIRE
67:49
4 Julie
Lowe
LOK
73:50
W35S (2) 4.800 km 10 m 14 C
1 Vivianne
Lawson
LEI
68:36
2 Fiona
Ward
EPOC
72:46
W40S (4) 4.300 km 12 C
1 Louise
Dunn
EBOR
44:59
2 Pauline
Jones
NOC
64:30
3 Janet Leake
EBOR
66:38
4 Kathy Mawson
EBOR
77:03
W50S (4) 4.300 km 12 C
1 Margaret
Shaw
EPOC
69:08
2 Margaret Fulwood
HALO
79:36
3 Helen
Cox
AIRE
88:15
4 Fran
Humphrey
HALO
92:40
W55S (1) 4.300 km 12 C
1 Margaret
Parker SHUOC
88:02
JM5L (2) 8.300 km 10 m 21 C
1 Shaun
Adams
EBOR
81:10
2 Andy Humm
SHUOC
90:27
JM5M (2) 5.800 km 10 m 16 C
1 Daniel
Holmes
AIRE
63:39
2 Matthew Keeble
EBOR
72:31
JM5S (5) 4.800 km 10 m 14 C
1 Joe
Mercer
AIRE
49:07
2 Simon Dicken
CLARO
58:41
3 Luke
Allan-Smith
HALO
72:49
4 Luke
Rosie
AIRE
88:45
5 Michael Prendergast
EBOR
111:58
JM4 (2) 3.850 km 11 C
1 Stuart Hooton
EBOR
65:18
2 Ben Offler
HALO
66:50
JM3 (3) 3.000 km 9 C
1 Stuart
Thomson
FVO
25:57
2 Ben
Gill
AIRE
35:44
3 Sam Hempsall
NOC
37:02
JM2 (4) 2.600 km 11 C
1 Timothy
Martin
NOC
39:05
2 Zachary
Field
MDOC
49:51
3 Craig
Thomson
FVO
64:54
nc Joshua Oades (Non-Comp)
HALO
55:00
JW5S (1) 4.800 km 10 m 14 C
1 Laura Offler
HALO
91:59
JW4 (3) 3.850 km 11 C
1 Catherine
Taylor CLOK
35:04
2 Elizabeth Van Hee
AIRE
69:06
Eleanor
Humphrey
HALO
mp
JW3 (7) 3.000 km 9 C
1 Alice Leake
EBOR
28:49
2 Ruth
Beresford
MDOC
30:47
3 Lucy
Taylor
CLOK
34:58
4 Emily Mawson
EBOR
36:07
5 Harriet
Andrews
EBOR
39:38
6 Catherine
Beresford MDOC
40:07
7 Emily
Andrews
EBOR
47:42
JW1 (2) 1.800 km 8 C
1 Charlotte
Ward
HALO
20:21
2 Jessica
Appleton CLARO
35:23
ORANGE (7) 3.000 km 9 C
1 Marco Van
Belle SHUOC
26:05
2 Sue Keeble
EBOR
34:37
3 Carmen Elphick
IND
38:29
4 J Baines
NOC
38:32
5 Sarah Easterby-Smith
UYOC
38:46
6 Mel + Deb
Clark
LOG
60:48
7 L & G
Eden
LOG
67:21
LT GRN (21) 3.850 km 11 C
1 Daniel
O'Grady
SYO
38:47
2 T
Holman
EBOR
45:25
3 James
Speed
UYOC
49:20
4 Pat
O'Grady
SYO
53:48
5 David Ackroyd
SYO
54:39
6 Joe
Dobbs
EBOR
55:00
7 Ian Hodson
DVO
64:27
8 Henry Rayment
HALO
65:14
9 K R Pickworth
LOG
67:41
10 Andy Furnell
LOG
69:57
11 S Waddington
UYOC
72:56
12 E Geaton
EPOC
73:18
13 Nick Holzapfel
UYOC
75:51
14 Robert Sime
UYOC
84:46
15
Brown
HALO
87:48
16 John Bouttell
SYO
96:45
17 Eileen Geaton
EPOC
100:38
18 Sue
Brant
EPOC
109:24
19 Geraldine
Davis
LEI
132:36
Ann
Dobbs
EBOR
mp
nc Harry
Milton
HALO
78:40
Badge
Times